DANTŲ PROTEZAVIMAS

Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo neįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Protezavimas visuomet atliekamas ir po danties implanto įsriegimo procedūros, siekiant atkurti danties estetinį vaizdą bei funkcijas.

Fiksuoti protezai gali būti pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos ar cirkonio keramikos.

Metalo keramikos protezas

Metalo keramikos protezo pagrindas pagaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Šie protezai atrodo gana estetiškai ir yra pakankamai tvirti, tačiau vainikėlyje esantis metalas nepraleidžia šviesos, tad danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui gali atsirasti tamsus ruoželis ties dantenomis. Metalo keramikos protezais galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

metalokeram2

Bemetalės keramikos protezas

Bemetaliai protezai gaminami tik iš keramikos nenaudojant metalo. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai ir estetiškiai, todėl rekomenduojami priekinių dantų protezavimui. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.

bemetalker

Cirkonio keramikos protezas

Cirkonio keramikos protezai – itin estetiški ir  labai tvirti.  Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas.  Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai.  Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui.

all_ceramic

 

Parašykite komentarą