PERIODONTO LIGŲ GYDYMAS

Gingivitas – dantenų uždegimas, pasireiškiantis jų paraudimu, jautrumu, kraujavimu valant dantis, blogu burnos kvapu, pakitusiais skonio pojūčiais. Pagrindinis gydymo metodas – profesionali burnos higiena ir tinkama tolesnė asmeninė burnos priežiūra. Negydant uždegimas gali išplisti į gilesnius periodonto audinius, dėl to vėliau išsivysto periodontitas.

Periodontitas – periodonto uždegimas. Tai ligos stadija, kai pažeistos ne tik dantenos, bet ir kaulas, kitos dantį   supančios periodonto struktūros. Sergant periodontitu, atsiranda skausmas, dantenos būna ryškiai raudonos, valant ir valgant kraujuoja, pūliuoja. Dantys pradeda judėti, iškrenta, nes irsta dantį palaikantys raiščiai, nyksta ir tirpsta dalis žandikaulio kaulo. Periodontitas, atsižvelgiant į uždegimo išplitimo ir kaulo nutirpimo lygį, gydomas konservatyviai arba gali būti taikomas chirurginis gydymas.

T

Periodontito gydymas priklauso nuo dantį supančių audinių pažeidimo laipsnio. Ankstyvoje stadijoje, kai pažeidimas apima tik dantenas, dantenų susirgimai sėkmingai gydomi reguliariai vykdant higienos programą, kuri susideda iš profesionalios burnos higienos ir geros asmeninės higienos. Vėlesnėje periodontito stadijoje taikomas chirurginis gydymas – lopo operacija.

Parašykite komentarą